Uitgebreide omschrijving
Helft van dubbel woonhuis, rustig, net buiten het dorpshart van Zeist gesitueerd op 429 m² eigen grond.
Deze unieke jaren zestig woning is heel aantrekkelijk gelegen. Aan een mooie bomenrijke laan met eenrichtingsverkeer net buiten het veelzijdige dorpshart van Zeist. Deze woning komt voor de eerste keer sinds de realisatie in 1967 te koop. Indertijd is deze door de aannemer voor zichzelf gebouwd. De woning heeft jaren dertig invloeden, maar ook typische naoorlogse invloeden zoals een grote hal en lekker veel licht in de woonkamer. Er is een riante stenen garage en daarachter is een kantoor met verwarming en daglichttoetreding gebouwd. Ideaal voor degene die thuis mag werken. De tuin is riant en op het westen gesitueerd. Er is parkeergelegenheid voor meerdere auto's op eigen terrein.
De ligging is echt heel goed. Lopend naar de bakker, even een rondje langs de Dieptetuin, naar het bos, alles is vanaf de Berkenlaan dichtbij en goed te doen. Scholen zijn er veel in deze omgeving. In een straal van één kilometer zijn er zomaar 8 basisscholen. Voortgezet onderwijs is er in Zeist in ruime mate. Vanaf de Berkenlaan zijn binnen tien minuten fietsafstand alle voortgezet onderwijs scholen te bereiken. Zeist is hét dorp voor de mensen die werkzaam zijn op het Utrecht Science park. Ook vanaf de Berkenlaan moet het mogelijk zijn binnen twintig minuten fietsen op het Science Park te zijn. Kortom, een ideaal huis op een ideale plek.
Begane grond:
Entree, hal met mooie en originele leistenen vloer. Deze hal is 9 m² groot. Toilet met fontein en raampje. Vanuit de hal is de woonkamer te bereiken. De woonkamer is 33 m², in L-vorm heeft openslaande deuren aan de zijkant en een enkele deur naar de tuin aan de achterzijde. De woonkamer is heerlijk licht en voorzien van een mooie parketvloer. De schouw is een kunstwerkje op zich. Zwerfkeien vormen de schouw en dit geheel geeft een nostalgische niet alledaagse indruk. Vanwege de breedte in de laan is er fijn uitzicht de laan in. Het is overweldigend hoeveel groen er ervaren wordt. De keuken is vanuit de hal te bereiken. Het is gemakkelijk op dit punt de woonkamer te vergroten, dientengevolge zal het oppervlakte met 9 m² toenemen en is er een open keuken ontstaan. De keuken is 9 m². Voorzien van deur naar de tuin en een raam op het westen. De keuken is eenvoudig qua opzet.
Kelder:
Vanuit de hal is de verrassend ruime kelder van 12 m² te bereiken. De aansluiting voor de wasmachine is hier geplaatst. Vanuit de kelder is de kruipruimte toegankelijk.
Eerste verdieping:
Eveneens te bereiken vanuit de eerder omschreven hal. Praktische overloop met deur naar het dakterras. Eerste slaapkamer aan de voorzijde van 18 m² met inbouwkast, wastafel en veel daglichttoetreding. Tweede slaapkamer aan de achterzijde van het woonhuis van 13 m² met ingebouwde kast en wastafel. Kleine badkamer aan de achterzijde, vanaf de overloop te bereiken. Deze is voorzien van een toilet en een ligbad met douche.
Tweede verdieping:
Te bereiken door middel van een vaste trap. Voorzolder van 6 m² met daglichttoetreding. Toegang tot zolderkamer van 14 m² met dakkapel.
Garage met aansluitend kantoor:
Zeer goed gebouwde garage van 22 m². Separaat is er een kantoor gerealiseerd met verwarming en daglichttoetreding. Als laatste is er aan het kantoor vast nog een schuur voor tuingereedschap, eveneens in steen. Hier is de c.v. gasketel geplaatst.
Bijzonderheden:
- In de overeenkomst van koop en verkoop wordt een uitgebreide ouderdomsclausule opgenomen.
- Van deze woning is een bouwkundig keuringsrapport beschikbaar.
- Het is gemakkelijk de woning te vergroten. Een relatief goedkope aanbouw aan de achterzijde levert al 9 m² woonoppervlak op.
- De goten zijn onlangs vervangen.
- De toegangsdeuren vanuit de tuinzijde van garage, kantoor en schuur zijn allen vervangen.
- Achterin de tuin is nog een tuinkamer aanwezig. Hierop zijn vermoedelijk asbesthoudende platen aangebracht.
- De tuin is riant, op het westen gelegen en er kan veel van de zon genoten worden. Het is heerlijk rustig in de tuin.